Zpět do obchodu

Registrace

Agility

Agility je výchovná i zábavná činnost člověka se psem, kde oba tvoří jeden tým. Podle nároků na výkon lze agility provozovat jako rekreační hru i jako vrcholový sport. Tento sport je vhodný pro psy všech plemen a psovody všech věkových kategorií. Pes bez vodítka a obojku překonává na povel psovoda různé překážky se zvláštním důrazem na úzký a přátelský kontakt se psovodem a radost z pohybu. Ze strany psovoda agility vyžaduje rychlé reakce, promyšlené vedení psa i sportovní výkon při běhu se psem. Psu a psovodu by agility měla přinášet radost a prohlubovat jejich partnerský vztah.

K tomuto sportu jsou potřeba překážky.

Jedná se o překážky skokové, překážky probíhací a překážky s kontaktními zónami. Mezi skokové překážky řadíme skok vysoký, skok daleký, zeď, viadukt a proskokový kruh, mezi zónové řadíme kladinu, áčko, houpačku a stůl, do probíhacích patří tunely pevné a látkové a slalom. Pro psy je pohyb jedna z nejpřirozenějších aktivit – pes ve smečce (společně se svým pánem) spolupracuje při překonávání překážek v honbě za kořistí. Kořistí se stává pamlsek či hračka a pochvala na konci každého parkuru. Je to sport, který prospívá fyzické kondici psa i psovoda a velmi dobře upevňuje vztahy mezi psem a pánem. Kromě toho je každý trénink i závod výbornou příležitostí pro socializaci psa – jinými slovy pes se v tomto prostředí naučí stýkat s ostatními psy i lidmi, zvykne si na ně, ztratí strach a tím se eliminuje jeho agresivita z tohoto strachu plynoucí. 

Agility překážky jako městský mobiliář je odlišný od tabulek FCI, ale vychází z nich. Vzhledem k tomu, že překážky jsou vystaveny veřejně, tak musejí splňovat nejen FCI, ale i určitou robustnost, pro plnohodnotné využití. Agility není o kvantitě překážek. Je to souhra člověk se psem a jeho každodenní vyžití. Právě proto jsou překážky víc než vhodným prvkem do měst a obcí. Postavit se mohou prakticky na jakékoliv travnaté ploše, která není jinak využívána. Plocha vysloveně nevhodná pro stavbu překážek je betonová či jinak zpevněná plocha. 

Dodávka a montáž agility parků, psích cvičišť...

Ne všechny překážky jsou vhodné pro městské celky pro využití široké veřejnosti. Za nevhodnou překážku považujeme tunel a zejména látkový, který se při nepříznivém počasí zablátí a stává se velmi špinavou plachtou. Obecně ale platí, že agility pomáhá vybít stres a frustraci psů, kteří čekají celý den doma na své pány. Společný pohyb psů mezi sebou a s dalšími lidmi pak zvyšuje psí socializovanost. Umístění překážek ve městech a obcích můžeme jen doporučit. 

Překážky jsou standardně v našem e-shopu nabízeny a prezentovány bez kotvících prvků. Cena překážek neobsahuje montáž ani dopravu. V rámci montáže se každá překážka upravuje na místě do vodorovných a svislých poloh, v závislosti na složitosti terénu. Proto při montáži připočítáváme k ceně každé překážky 1500 Kč za kotvící prvky a úpravu překážky pro daný terén. Překážky je možné si zakoupit samostatně bez kotvicí techniky.

Výstavba psích parků

Každý rok se otevírají na zastupitelstvech debaty na téma psích záchodů, psích výběhů a vůbec soužití pejskařů a nepejskařů. Často je velmi těžké najít místo, které je pro vybudování psích záchodů či výběhů vhodné. Přitom někdy stačí i malá nevyužitá travnatá plocha vedle chodníku a může vzniknout místo pro denní vyžití. Nabízíme Vám pomoc v oblasti výstavby psích celků, ať se již jedná o psí záchody, psí cvičiště a nebo psí výběhy / agility parky. 

Všechny námi instalované  překážky jsou pro psy bezpečné a zdravotně nezávadné!

Nesmíme zapomenout ani na psí čurání! Psí pisoár přesně vymezuje pejskovi místo k vykonání jeho potřeby a přitom esteticky nenarušuje okolí. Tím, že se pozornost psů směruje na psí pisoár nedochází pak ke škodám na ostatním vybavení parku jako jsou lavičky, překážky, stromy apod. Proto jsou nezbytnou součástí psích parků i psí pisoáry.

Víme, proč se při výstavbě parků spolehnout na nás: 

 již více jak 10 let se staráme o zlepšení soužití mezi psy a lidmi,
jsme majiteli užitného vzoru psího pisoáru a v našem portfóliu nabízíme všechny typy psích pisoárů,
překážky, které instalujeme, mají robustní charakter, jsou přírodní a dobře ošetřené,
instalaci provádíme osobně, dohlížíme na kvalitní provedení celé zakázky,
u všech prvků, které dodáváme, nabízíme jednoduchý, elegantní – nadčasový design,
všechny použité materiály se vyznačuje dlouhou životností.

stavbaprekazek03stavba03stavbaprekazek01

Doporučené rozmístění agility překážek:

DOG production s.r.o. navrhuje rozmístění překážek od vstupu, v proti směru hodinových ručiček v následujícím pořadí:

1. Stůl (nízký nebo vysoký) – značí START a CÍL. 2. Skoková série nízkých překážek (počet je dle objednávky zákazníka, ideálně 3–5 skoků za sebou). 3. Áčko. 4. Slalom. 5. Skoková série vysokých překážek (jednoduchá nebo dvojitá, záleží na objednávce zákazníka). 6. Kladina. 7. Houpačka. 8. Zeď. 9. Proskok

Rozmístění překážek je vždy závislé na objednávce zákazníka. Uvedené pořadí překážek může být zachováno, i když na trase nebudou zakoupené všechny uvedené překážky. Každou zakázku připravujeme specificky podle prostoru, který máme k dispozici a také rozpočtu. Myslíme na to, aby psí park byl nejen funkční, ale také esteticky příjemný a dobře udržovatelný. 

 

Cena

242026800
1242026800
skoky04 Kód: DP2002001
Prekazka vysoka Kód: DP2002102
skoky05
 
6 200 Kč
Detail
Kód: DP2002003
Acko04
 
23 200 Kč
Detail
Kód: DP2002005
kladina05
 
26 800 Kč
Detail
Kód: DP2002006
stul02
 
11 300 Kč
Detail
Kód: DP2002007
Psi park Brno Krpole05
 
12 000 Kč
Detail
Kód: DP2002008
Psi utulek Anidef 06
 
13 500 Kč
Detail
Kód: DP2002011
houpacka05
 
17 700 Kč
Detail
Kód: DP2002009
proskok02
 
10 600 Kč
Detail
Kód: DP2002004
Skok zed
 
17 900 Kč
Detail
Kód: DP2002010
Ochrana stromu
 
12 000 Kč
Detail
Kód: DP2002012
stavba05
 
2 420 Kč
Detail
Kód: DP2006501
13 položek celkem
Zpět do obchodu