Zpět do obchodu

Registrace

Jarní příprava zahrady...

Blíží se jaro a nalévá nám krev do žil, a proto jsme se zeptali zahradníka Michala na pár rad ohledně zahrad a psů. Protože sami víte, jak je těžké udržet si krásnou zahradu, a spokojeného psa dohromady :-) 

Jakým zůsobem je možné omezit pohyb psa po zahradě.  

Obíhání psa okolo plotu (střežení teritoria) a s tím spojené sešlapávání rostlin je známým problémem. Pokud nechcete psovi přímo zamezit vstup do okrasné části zahrady, máme pro Vás pár následujících rad.

Kde to jde, nechejte psovi u plotu chodníček (vydlážděný, vypískovaný nebo jen vysypaný mulčem).
Na místech, kam nechceme, aby pes zabíhal, vysaďte živý plot z pichlavých rostlin – hlohyně šarlatová, růže, hloh.
Na ochranu skalek a dalších okrasných výsadeb lze použít nižší pichlavé rostliny – dřišťál, půdopokryvné růže nebo mahónie.
K zabránění pobíhání po záhonech stačí u malých plemen často jen symbolicky zvýšená obruba (např. pomocí vrbového výpletu či nízkých dřevěných palisád). U větších psů, kteří hodně hrabou, pak raději užitkovou část zahrady oplotíme jednoduchým plaňkovým plotem, popnutým kvetoucími letničkami nebo třeba dýněmi či okurkami. Pokud nepomůže ani to, využijte k pěstování vysoké záhony s výškou 60 cm a výše.

Psí exkrementy zahradě nesvědčí!

Trus z trávníku je potřeba co nejdříve sebrat, počuraná místa co nejvíce prolít vodou.
I fenečky mají rády jedno místo na čurání a trávník tím dostává pořádně zabrat. Zkuste na jimi vybrané místo přesouvat třeba květináč s letničkou nebo něco přenosného. Tráva bude mít čas si odpočinout a zregenerovat. Je ale potřeba psa při potřebě sledovat a tyto místa ošetřovat. 
 Vytvořte místa, kde pes může bez problému značkovat. A tady se osvědčeným pomocníkem stává psí pisoár.

 

Doporučení na závěr!

Rostliny, které se uvádějí jako odpuzující (nejde ale zobecnit, že to platí vždy a na každého psa) jsou například kopřivenka psí, routa vonná, smil úzkolistý nebo pelyněk brotan ale i levandule nebo tymián. Nejdůležitější je ale dobrá výchova a pravidelné vycházky, ale to Vy samozřejmě víte :-) 

 

Ať se Vám letos se zahrádkou daří! 

-Shar-

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení