Zpět do obchodu

Registrace

Psí pisoár jako prvek pro směrování psího čurání

Každá městská část se snaží pro čistotu veřejného prostranství udělat vše, co jí rozpočet dovolí. Například úklid psích exkrementů řeší doslova každé město. Jak ale motivovat majitele psů, aby se chovali odpovědně a exkrementy po svých psech uklízeli. Psů na ulicích je stále více a více, to vidíme denně. A přestože velká část pejskařů odpovědně prostranství od exkrementů uklízí, pořád je zde i ta část pejskařů, která exkrementy svého psa prostě ignoruje. A počet exkrementů na trávnících a veřejných plochách je pořád větší než bychom chtěli. 

Je toto ale jediný problém, který při soužití psů a lidí vzniká?

A co psí moč? Víte, že psí kluk na své procházce zvedne nohu a označí nějaké místo močí více než třicetkrát? Za celý den stihne tedy močí označit klidně i sto míst. A výsledek známe všichni: občurané rohy, fasády, vchody do domů, pískoviště sochy… A to je problém, na který se naše městská část zaměřila tento rok.

Směrování psího čurání na jedno, předem určené místo. Na pomoc k čistotě veřejného prostranství přibyl i prvek městského mobiliáře - psí pisoár!

Jak psí pisoár funguje? 

Musíme se nejdříve zaměřit na chování psů, zde především psích samců. V jejich přirozenosti je každý den obejít a označit močí celé teritorium, ve kterém se pohybují. Označovat močí se snaží jak prvky, které stojí osamoceně - jako jsou stromy, odpadkové koše, auta, sloupky a nároží, tak hlavně ta místa, kde již zanechal pach jiný pes. Právě překrytí pachu cizího psa je to, co je pro psy zajímavé - snaží se tzv. přečurat jeden druhého. A tohoto přirozeného psího pudu využívá psí pisoár. Je to vlastně takový betonový patník, který se psům líbí vzhledově. V patníku jsou díry. Při počurání psem vnikne malé množství moči dovnitř a to zůstane v záchytné nádržce, která je vevnitř každého psího pisoáru. Tím, že vnikne moč dovnitř těla pisoáru, se vytvoří trvalá pachová stopa, která se nevymyje ani deštěm. Pro psy tak vznikne místo, které je pro ně lákavější než místa ostatní. A mají chuť ho používat opakovaně každý den. Již tedy umíme nachystat pro psy místo, které je určené pro jejich denodenní potřebu! 

Bez spolupráce majitele psa pisoár stačit nebude!

Je jasné, že bez Vaší spolupráce vyjde naše snaha nadarmo. Máme zde konečně prvek, který směruje psí čůrání na jedno, předem určené místo. Psí kluci pisoár milují, je pro ně zajímavý pachově i tvarově. Ale je na Vás, na majitelích psů, abyste nenechali své psy označovat cokoliv! Proč bychom měli mít označené psí močí každé nároží, dveře či lavičku? Dnes dovolujeme psům to, co nedovolujeme ani vlastním dětem! 

Psí pisoár se již v evropské unii stává standardním prvkem městského mobiliáře a je umístěný ve více než 50 městech a obcích. A přitom první idea na psí pisoár vznikla právě v naší městské části u Brňáka Františka Tomečka. Společně s Šárkou Fialovou pak dotáhli tento nápad až k realizaci a psí pisoár si můžete pořídit jak na soukromou zahradu, tak na psí cvičiště či veřejnou plochu. Psí pisoár má dokonce i svůj vlastní evropský patent! Na veřejných místech je psí pisoár často doplněný odpadkovým košem na psí exkrementy a zásobníkem na sáčky.

Ptáte se co psí holčičky

Pisoár je jen pro psí kluky. Fenky ale také nezpůsobují škody svým čuráním jako psi. Neoznačují močí každý roh, vchod do domu, lavičky a stromy. 

Představili jsme Vám psí pisoár. Prvek, který umožňuje chránit od obtěžujícího psího čurání. Prvek, který pomáhá vychovávat majitele psů, aby si všímali, kde jejich pes čurá. My věříme, že díky psímu pisoáru můžeme dosáhnout i zlepšení soužití komunity pejskařů a nepejskařů. Pojďte se do naší snahy zapojit a společně změníme  naše město na čisté město. 

 

Více o nás najdete třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=j7-vMhcr-JQ

 

Psí pisoáry jsou jednou z možných cest ke změně. Věříme jim! 

Slavkov_relizacedrzovice01kojetin01karvina10Klatovy03kojetin03

Zpět do obchodu