Zpět do obchodu

Registrace

Betonový psí pisoár DUNAJ solitér

Prvek městského mobiláře s historickým povrchem. Povrch pisoáru je tvořen říčními oblázky a je vhodný do historické zástavby a nebo tam, kde jsou již prvky s vymývaným povrchem použity (lavičky, držáky na odpadkové koše, atd.).

7 200 Kč

Betonový psí pisoár DUNAJ solitér

Kód: DP2001502

Prvek městského mobiláře s historickým povrchem. Povrch pisoáru je tvořen říčními oblázky a je vhodný do historické zástavby a nebo tam, kde jsou již prvky s vymývaným povrchem použity (lavičky, držáky na odpadkové koše, atd.).

Psí pisoár vymezuje psům místo, které mají označit svojí močí. Využívá teritoriálního pudu psa označit každý den celé svoje území svým pachem. Díky patentovanému systému zůstává po označení psem v pisoáru malé množství moči, které psům vytváří pachovou stopu a tím láká k označení další psy a opakovaně každý další den. Psí pisoár tedy směruje pozornost psů na jedno, předem vymezené místo. Betonový psí pisoár je ideální na veřejném prostranství, protože první pes označí močí pisoár a další se již snaží jeho pach přeznačit a to opakovaně každý den. Jak jednoduché!

NÁVOD NA INSTALACI

Solitér se skládá z těla pisoáru a vnitřní nádržky na moč, která je již s tělem pisoáru zkompletována. Otvor ve vrchní části psího pisoáru je uzavřen plastovým víčkem. Plastové víčko může být nahrazeno designovým víčkem, na kterém je 3D model psa, právě vykonávajícího „malou“ potřebu. Psí pisoár Solitér může být doplněný tyčkou s odpadkovým košem a dávkovačem na sáčky na psí exkrementy, pak slouží jako takový malý psí záchod. Nebo může být Solitér doplněný informační cedulí, která informuje majitele psů i občany o funkci psího pisoáru. 

Tento psí pisoár se umísťuje přímo na volnou a rovnou plochu. Pokud se umísťuje do svahu, vytvořte rovnou plochu vykopáním díry o rozměrech 50 x 50 cm nebo průměru 50 cm a hloubce 10 cm. Následně nasypte do díry štěrk nebo písek a zhutněte její povrch tak, aby vznikla rovina cca 5 cm pod okolním terénem. Psí pisoár na rovnou plochu umístěte. Zapravte okraje do výšky okolního terénu zeminou nebo zasypte štěrkem či pískem. Na horní části pisoáru je otvor, který zaslepte plastovou či designovou záslepkou. Tento otvor jinak slouží pro umístění tyče, na kterou je možné zavěsit odpadkový koš a dávkovač na sáčky na psí exkrementy. Další možností je umístění pisoáru přímo na dlažbu, kde není potřeba žádná příprava povrchu. Více se dočtete v technickém listu.

Rozměr: průměr 390 mm a výška 598 mm.
Váha: 86 kg.

 

DOPORUČENÍ PRO PRVNÍ OZNAČENÍ (močení)

Protože psi milují nové prvky ve svém teritoriu, většinou ho velice rychle první procházející pes označí svojí močí a tím vytvoří pachovou stopu. Tuto pachovou stopu se snaží přeznačit další pes, který jde okolo. Je vhodné informovat majitele psů o novém prvku, který je umístěný v jejich teritoriu, součinnost majitele psa je zde žádoucí. Jestliže majitel psa dovede osa na vodítku k pisoáru, ten na něm automaticky vykoná potřebu. 

 

DOPORUČENÍ PRO UMÍSTĚNÍ PSÍHO PISOÁRU

Pes je teritoriální zvíře a je proto vhodné umístit psí pisoáry do rohů jeho teritoria, při vstupech do parků, na začátky a konce ulic, popřípadě na křížení cest. Jestliže chcete ochránit místo, které pes standardně označuje, jako je dětské hřiště, okrasné keře apod., umístěte pisoár cca 3 m před tímto objektem.
Betonový psí pisoár se hodí i do husté zástavby, je možné jej instalovat přímo do dlažby a nebo na dlažbu. Je vhodné, aby těsné okolí pisoáru (cca 15 cm) bylo upraveno drenáží, aby nedošlo ke kumulaci nevhodného pachu moče na povrchu chodníku. Ve městech doporučujeme použít již vyčleněné plochy k výsadbě stromů, kde místo stromu se umístí psí pisoár a vznikne tak přirozené místo, určené k venčení psů.

 

ÚDRŽBA

Povrch Dunaj je vymývaný dvouvrstvý beton s vysokou pevností a odolností proti působení vody i chemickým látkám. Psí pisoár je navržen jako bezúdržbový. Nečistěte výrobek žádnými chemickými prostředky. Pokud by došlo k povalení nebo vytržení psího pisoáru, postupujte znovu podle návodu instalace. Po údržbě si nezapomeňte umýt ruce! 

 

Stáhněte si tyto dokumenty: 

Betonovy_pisoar_technicky_list

Prohlaseni_o_shode

 

Kategorie: Betonové pisoáry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 86 kg
Výrobce: DOG production s.r.o.
Dostupnost: Skladem
7 200 Kč
Zpět do obchodu