Zpět do obchodu

Registrace

Jak vznikla myšlenka psího pisoáru

Často k nám přichází dotazy, jak vlastně psí pisoár vznikl a nebo, kde jsme ho ve světě viděli. Proč se tedy nevrátit na začátek naší snahy za čistá města, pojďte si zavzpomínat s námi.

Jak vlastně pisoár vznikl?

Při společném venčení psů „naše parta” vedla nekonečné debaty o tom, že sbíráme exkrementy a jak i nás pejskaře nejvíc naštve, když při sbírání exkrementu svého psa, šlápneme do exkrementu jiného psa. A že by se měli vychovat hlavně lidé k větší odpovědnosti. Od toho byl už jen malý krok k tomu, že exkrementy se dají nějak řešit, ale že občurávání psy všeho, co vidí, je problém až fatálně neřešitelný. A najednou přišel Franta Tomeček s nápadem, který si vyzkoušel na svém Lumíkovi. Tím nápadem byla tyčka s dírama a nádržkou na moč. A Šárka Fialová se toho nápadu hned chytla a stali se s Frantou parťáci. Vyvíjeli jsme spolu následně psí pisoár dlouho, ať už tvar pisoáru, nebo použitý materiál, ale hlavně - psí pisoár jako myšlenka byla již na světě. No a když vznikl dobrý nápad, chuť pro realizaci pak přišla sama, společně s touhou přispět aspoň malým dílem k nějaké změně. Protože brblat umí každý, ale zkusit to změnit už ne :-)

Psí pisoár tedy opravdu vznikl v Brně, Žabinách a dotáhli jsme to až k evropskému patentu! 

Vize, která nám dává smysl…

Jsou lidé, kteří jsou odpovědní, a stejně tak se chovají ke svému okolí. A jsou lidé, kteří potřebují nějaký prvek, který je k ohleduplnosti dovede. Psí pisoár řeší jak výchovu psů, tak i jejich majitelů. Pro psa je psí pisoár pachovým lákadlem k dennímu užívání a pro majitele důvodem, aby se vedli k ohleduplnosti a dovolili psovi čurat jen na místech, která jsou k tomu určená. Jestliže se moč psů soustřeďuje na předem vyhrazená místa, zvyšuje se tím automaticky čistota našeho okolí. Tím se mají šanci zlepšit i vztahy mezi skupinou pejskařů a nepejskařů. A taková je naše možná trochu idealistická představa.

Ale řekněte, není dobré žít s představou, že můžeme lidi okolo sebe změnit k lepšímu?

PS: první focení a článek v MF Dnes jsme zplodili s Jirkou Salikem Slámou a první psí pisoár byl postavený v Brně, v Líšni - https://www.idnes.cz/brno/zpravy/azore-tady-necurej-mas-u-chodniku-svuj-pisoar.A120314_1748023_brno-zpravy_dmk/tisk

 

Zpět do obchodu