Zpět do obchodu

Registrace

Jak vznikla myšlenka psího pisoáru

Často k nám přichází dotazy, jak vlastně psí pisoár vznikl a nebo, kde jsme ho ve světě viděli. Proč se tedy nevrátit na začátek naší snahy za čistá města, pojďte si zavzpomínat s námi.

Jak vlastně pisoár vznikl?

Při společném venčení psů „naše parta” vedla nekonečné debaty o tom, že sbíráme exkrementy a jak i nás pejskaře nejvíc naštve, když při sbírání exkrementu svého psa, šlápneme do exkrementu jiného psa. A že by se měli vychovat hlavně lidé k větší odpovědnosti. Od toho byl už jen malý krok k tomu, že exkrementy se dají nějak řešit, ale že občurávání psy všeho, co vidí, je problém až fatálně neřešitelný. A najednou přišel Franta Tomeček s nápadem, který si vyzkoušel na svém Lumíkovi. Tím nápadem byla tyčka s dírama a nádržkou na moč. A Šárka Fialová se toho nápadu hned chytla a stali se s Frantou parťáci. Vyvíjeli jsme spolu následně psí pisoár dlouho, ať už tvar pisoáru, nebo použitý materiál, ale hlavně - psí pisoár jako myšlenka byla již na světě. No a když vznikl dobrý nápad, chuť pro realizaci pak přišla sama, společně s touhou přispět aspoň malým dílem k nějaké změně. Protože brblat umí každý, ale zkusit to změnit už ne :-)

Psí pisoár tedy opravdu vznikl v Brně, Žabinách a dotáhli jsme to až k evropskému patentu! 

Vize, která nám dává smysl…

Jsou lidé, kteří jsou odpovědní, a stejně tak se chovají ke svému okolí. A jsou lidé, kteří potřebují nějaký prvek, který je k ohleduplnosti dovede. Psí pisoár řeší jak výchovu psů, tak i jejich majitelů. Pro psa je psí pisoár pachovým lákadlem k dennímu užívání a pro majitele důvodem, aby se vedli k ohleduplnosti a dovolili psovi čurat jen na místech, která jsou k tomu určená. Jestliže se moč psů soustřeďuje na předem vyhrazená místa, zvyšuje se tím automaticky čistota našeho okolí. Tím se mají šanci zlepšit i vztahy mezi skupinou pejskařů a nepejskařů. A taková je naše možná trochu idealistická představa.

Ale řekněte, není dobré žít s představou, že můžeme lidi okolo sebe změnit k lepšímu?

PS: první focení a článek v MF Dnes jsme zplodili s Jirkou Salikem Slámou a první psí pisoár byl postavený v Brně, v Líšni - https://www.idnes.cz/brno/zpravy/azore-tady-necurej-mas-u-chodniku-svuj-pisoar.A120314_1748023_brno-zpravy_dmk/tisk

 

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení