Zpět do obchodu

Registrace

Svá hřiště mají nejen děti, ale i pejskaři!

O venčení psů se diskutuje léta. Jejich volný pohyb reguluje obecně závazná vyhláška o městské zeleni. Na mnoha dětských hřištích je cedule s přeškrtnutým psem – aby nedošlo k problémům. Nyní ale vznikají hřiště vyhrazená pro psy a jejich majitele.

 

Je více než jasné, že počet psů v České republice se stále zvětšuje. S nimi přibývá i počet majitelů psu, kteří hledají možnost denního vyžití spolu se svými mazlíčky. A zde přichází na řadu psí hřiště. Psím hřištěm či loukou můžeme nazvat prostor, který je určen psům k venčení a „řádění“ bez vodítka. Aby byl prostor smysluplně využíván, potřebuje i vybavení k aktivnímu vyžití psů a jejich majitelů. Dnes se i malý travnatý prostor podél cesty může změnit v aktivní místo pro vyžití. Máte k dispozici jen dlouhý pruh trávy u cesty? Umístěte tam 3 skokové překážky za sebou. V rohu parku že je nevyužité místo? Pak tam může být skokové Áčko. Překážky pro psy umožní vyžití majitelům psů a jejich mazlíčkům. Pod stromy nic pěkného neroste? Udělejte tam slalom. A toto je jen pár možností, které se nabízí.

 

Hřiště pro všechny…

Víte, že první specializované psí hřiště v USA bylo otevřeno již v roce 1979? Mezi první psí hřiště v České republice patří hřiště v Praze, na Proseku, které vzniklo v roce 2010. Dnes psí hřiště přibývají každý den. Ne vždy bývají ohrazená a plně vybavená, často se dnes využije právě ta část parku, kde není nic. Vzniká prostor, který chyběl. 

 

Typy překážek pro ideální využití plochy…

Skoková překážka jednoduchá – nízká a vysoká, proskokový kruh, stanová překážka – Áčko, kladina, houpačka, stůl nízký a vysoký, slalom a zeď. To jsou základní překážky, které se dají libovolně kombinovat mezi sebou. 

 

Acko04beton04beton02Acko_1

Každá městská část se snaží pro čistotu veřejného prostranství udělat vše, co jí rozpočet dovolí. Například úklid psích exkrementů řeší doslova každé město. Je zde však i další problém, a tím je psí moč. Víte, že pes na své procházce zvedne nohu a označí nějaké místo močí více než třicetkrát? Za celý den stihne tedy močí označit klidně i sto míst. Výsledek známe všichni: občurané rohy, fasády, vchody do domů, pískoviště a sochy… Na pomoc k čistotě veřejného prostranství přibyl i prvek městského mobiliáře - psí pisoár, který se již stal standardním vybavením měst a obcí! Psí pisoár směruje psí čurání na jedno, předem určené místo. Pro psy i jejich majitele je to jasný signál, že na čistotě našeho okolí nám záleží.

Výrobce a dodavatel prvků pro psí parky DOG production již léta poskytuje městům poradenství zdarma a podílí se na výstavbě nových parků a psích výběhů. Psím pisoárem říkáme lidem, že na čistotě okolí opravdu záleží. A že čistota okolí je odpovědností nás každého.   

 

Zpět do obchodu