Zpět do obchodu

Registrace

Svá hřiště mají nejen děti, ale i pejskaři!

O venčení psů se diskutuje léta. Jejich volný pohyb reguluje obecně závazná vyhláška o městské zeleni. Na mnoha dětských hřištích je cedule s přeškrtnutým psem – aby nedošlo k problémům. Nyní ale vznikají hřiště vyhrazená pro psy a jejich majitele.

 

Je více než jasné, že počet psů v České republice se stále zvětšuje. S nimi přibývá i počet majitelů psu, kteří hledají možnost denního vyžití spolu se svými mazlíčky. A zde přichází na řadu psí hřiště. Psím hřištěm či loukou můžeme nazvat prostor, který je určen psům k venčení a „řádění“ bez vodítka. Aby byl prostor smysluplně využíván, potřebuje i vybavení k aktivnímu vyžití psů a jejich majitelů. Dnes se i malý travnatý prostor podél cesty může změnit v aktivní místo pro vyžití. Máte k dispozici jen dlouhý pruh trávy u cesty? Umístěte tam 3 skokové překážky za sebou. V rohu parku že je nevyužité místo? Pak tam může být skokové Áčko. Překážky pro psy umožní vyžití majitelům psů a jejich mazlíčkům. Pod stromy nic pěkného neroste? Udělejte tam slalom. A toto je jen pár možností, které se nabízí.

 

Hřiště pro všechny…

Víte, že první specializované psí hřiště v USA bylo otevřeno již v roce 1979? Mezi první psí hřiště v České republice patří hřiště v Praze, na Proseku, které vzniklo v roce 2010. Dnes psí hřiště přibývají každý den. Ne vždy bývají ohrazená a plně vybavená, často se dnes využije právě ta část parku, kde není nic. Vzniká prostor, který chyběl. 

 

Typy překážek pro ideální využití plochy…

Skoková překážka jednoduchá – nízká a vysoká, proskokový kruh, stanová překážka – Áčko, kladina, houpačka, stůl nízký a vysoký, slalom a zeď. To jsou základní překážky, které se dají libovolně kombinovat mezi sebou. 

 

Acko04beton04beton02Acko_1

Každá městská část se snaží pro čistotu veřejného prostranství udělat vše, co jí rozpočet dovolí. Například úklid psích exkrementů řeší doslova každé město. Je zde však i další problém, a tím je psí moč. Víte, že pes na své procházce zvedne nohu a označí nějaké místo močí více než třicetkrát? Za celý den stihne tedy močí označit klidně i sto míst. Výsledek známe všichni: občurané rohy, fasády, vchody do domů, pískoviště a sochy… Na pomoc k čistotě veřejného prostranství přibyl i prvek městského mobiliáře - psí pisoár, který se již stal standardním vybavením měst a obcí! Psí pisoár směruje psí čurání na jedno, předem určené místo. Pro psy i jejich majitele je to jasný signál, že na čistotě našeho okolí nám záleží.

Výrobce a dodavatel prvků pro psí parky DOG production již léta poskytuje městům poradenství zdarma a podílí se na výstavbě nových parků a psích výběhů. Psím pisoárem říkáme lidem, že na čistotě okolí opravdu záleží. A že čistota okolí je odpovědností nás každého.   

 

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení